הגן הפורח כל השנה

עונת האביב: הזמן שלכם לחידוש הגינה לקראת הקיץ!

עונת האביב היא עונה של התחדשות וגם הגינה דורשת ריענון, אחרי חורף קר ועגמומי. תחזוקת גינה אביבית, פירושה ניקוי יסודי של השטח ושתילת פרחים עונתיים, שיצבעו לנו את הגינה בקיץ!

סוף החורף, זה הזמן האידאלי לברר מהם הצמחים שכדאי לשתול באביב, כדי להבטיח שהגינה שלנו תהיה צבעונית ופורחת בקיץ. גם אם עיצוב הגינה שלנו מבוסס ברובו על צמחייה רב שנתית, תוספת של פרחים עונתיים, היא זריקת חיים לגינה.

את פרחי הקיץ אפשר לזרוע, לשתול או להטמין כפקעות. זה יכול להיות בערוגות, לצדי שבילים וסביב מדשאות ופינות ישיבה, באזורים שטופי שמש, לפחות חלק מהיום. במקרים שאין גינה, ניתן לשתול במכלים, כדים, עציצים או אדניות.

לפני השתילה, חשוב לתחח את הקרקע, לנקות מעשבייה ולערבב לתוכה קומפוסט. באמצע העונה, חשוב לפזר דשן בשחרור איטי. להקפיד על השקיה סדירה של כל צמח על פי צרכיו.

אילו צמחים מומלץ לשתול באביב?


חמנית מצויה
צמח עם פרחים צהובים גדולים המגיע לגובה 150 ס"מ שמוצאו במערב ארה"ב. מושך פרפרים וציפורים. השקיה בינונית-מרובה, זקוק לאדמה כבדה ולעיתים לתמיכה. הסרת תפרחות נבולות, מאריכה את משך הפריחה.

קוסמוס מנוצה
צמח עם עלווה מנוצה, ענפי תפרחת גבוהים בלבן, ורוד או סגול, שמגיע לגובה 60-70 ס"מ ומוצאו בדרום ארה"ב. עמיד ליובש ומליחות, מושך פרפרים וציפורים. השקיה בינונית, קיטום מעודד הסתעפויות והסרת פרחים נבולים, מאריכה את משך הפריחה.

פטוניה
צמח עם פרחים קטיפתיים באדום, ורוד, כחול וסגול דמויי משפך, המגיע לגובה 20-30 ס"מ ומוצאו בדרום אמריקה. קל לגידול ופורח כמה חודשים, רגיש לשרב וקרה, מתאים גם לעציצים. השקיה בינונית-מרובה, גיזום ענפים ופרחים יבשים, יביא להסתעפויות ועידוד הפריחה.

טגטס
צמח מרשים עם פרחים כדוריים בצהוב, כתום או אדום, המגיע לגובה 60 ס"מ ומוצאו במקסיקו. קל לגידול ושתלטן, דוחה חרקים ומזיקים. השקיה מועטה, קיטום יביא להסתעפויות ויעודד פריחה.

ורבנה מכלוא עונתית
צמח משתרע עם תפרחות בלבן, ורוד, אדום וסגול, המגיע לגובה 20-30 ס"מ ומוצאו בברזיל. עמיד לשרב, אך רגיש למליחות. השקיה בינונית, גיזום תפרחות יבשות, יחזק את הצמח.

ציניה
צמח עם פרחים כדוריים בכתום, אפרסק, ורוד ולבן, המגיע לגובה 30-40 ס"מ ומוצאו בארגנטינה ודרום ארה"ב. עמיד למחלות, מתאים לכיסוי שטח, פורח לאורך זמן ומושך צופיות. השקיה בינונית-גבוהה, גיזום פרחים יבשים יעודד פריחה.

וינקה זוחלת
צמח משתרע עם פרחים בוורוד, לבן וסגול, המגיע לגובה 25 ס"מ, שמוצאו באירופה, דרום מערב אסיה וצפון אפריקה. עמיד בשרב, השקיה מועטה וזקוק לקרקע מנוקזת.

פורטולקה עונתית
צמח כיסוי עם עלים בשרניים ופרחים בצהוב, אדום, כתום, ורוד וסגול, המגיע לגובה 15 ס"מ שמוצאו בדרום אמריקה. צמח משתרע ושתלטן, עמיד לחום ויובש, הפרחים נסגרים בערב. מתאים גם לעציצים ואדניות. השקיה מועטה, דישון אחת לשבועיים יגביר את קצב הפריחה.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן