הגן הפורח כל השנה

סוגי דשא חי לגינה: כל מה שרציתם לדעת!

ישנם יתרונות רבים לגידול דשא חי לגינה שלכם. דשא חי הוא משטח נוח לפעילויות פנאי, אירוח, משחקי ילדים ולתחזוקת גינה פשוטה יחסית המביאה לגינה מטופחת ועשירה, והוא מוסיף ליופי ולפונקציונאליות של הגינה שלכם. דשא חי לגינה עוזר להוריד את טמפרטורות הגינה וסביבת הבית, סופג קרינה ואפילו רעש. בנוסף, דשא חי לגינה עוזר למניעת אבק ובוץ הנכנסים לבית, משפר את מי התהום, מזין את הקרקע ומפרק רעלנים כמו שתן וצואת כלבים וחתולים, ופולט חמצן חדש לאטמוספירה כמו שעצים עושים.

כדי לדעת איזה סוג דשא לבחור, צריך לבדוק את תנאי הסביבה ושעות ישירות קרינת השמש על הקרקע, ולהחליט אם הדשא הוא לפעילויות, פנאי או לנוי. בנוסף מומלץ לבדוק את תנאי הקרקע – האם יש שיפוע, מליחות בקרקע, סוג הקרקע, מה הצורה והגודל של החלקה. לאחר מכן כדאי להתייחס לתחזוקת הדשא, האם היא יקרה או זולה. תחזוקה דורשת כיסוח דשא, דישון, השקיה בכמויות מתאימות ועוד.

סוגי דשא חי לגינה

  • דשא קיקויו – סוג הדשא הנפוץ בישראל. מתאים בעיקר לשטחים גדולים כגון פרקים כי הוא מסוגל להתמודד עם קרינת שמש מלאה. יתרונותיו: בהיר, בעל עלים רכים, ברמת רכות בינונית. שומר על צבעו הירוק בחורף ומומלץ לשתילה באזור ההררי. חסרונותיו: באזורי לחות גבוה ובקרקע "קלה" יש לו נטייה לפגיעה ממחלות בקרקע ומזיקים, והוא דורש תחזוקה רבה.
  • דשא אלטורו – נעים למגע ורך. בעל צמיחה צפופה מאוד. מתאים גם לחצי צל וגם לשמש מלאה. יתרונותיו: עמיד בתנאי מזג אוויר שונים, נשמר גם אחרי דריכות רבות עליו וקל לתחזוקה. יש לו יכולות שיקום עצמית בעקבות נזקים והזנחה. חסרונותיו: מאבד מצבעו הירוק בחורף. לא מתאים לשתילה באזור קר והררי.
  • דשא דרבן גראס – בעל מרקם גס. מתאים לגינות ציבוריות או פרטיות. יתרונותיו: נוח לתחזוקה, עמיד בתנאי צל ושמש. חסרונותיו: דורש השקיה מרובה. לא מתאים לדריכה רבה.
  • דשא טיפווי – רך מאוד למגע. מתאים לדריכה רבה של אנשים. יתרונותיו: עמיד בתנאי מזג אוויר קיצוני כמו יובש וחום. חסרונותיו: דורש תחזוקה רבה כולל טיפול נגד מחלות ומזיקים, כיסוח ודישון באופן קבוע וסדיר, מתאים רק לשמש ולא למזג אוויר קר.
  • דשא פספלום – סוג הדשא הכי רך מכל הזנים האחרים. צבעו בולט מאוד. מתאים כמעט לכל האזורים בארץ לגידול, בעיקר אזור מישור החוף. יתרונותיו: עמיד למלחים בקרקע ובאוויר, מסוגל להתמודד עם דריכה רבה של אנשים, מתאים לשמש מלאה. חסרונותיו: לא מתאים לגידול באזור ההררי, מאבד מצבעו בחורף, מתאים רק לצל קל דורש תחזוקה רבה וסדירה.
  • דשא בופאלו – צבעו ירוק כהה והוא במרקם בינוני עד גס. יתרונותיו: דורש תחזוקה מועטה, מתאים לעמידות לכל סוגי הצל והשמש. חסרונותיו: לא מתאים לדריכה רבה של אנשים.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן