הגן הפורח כל השנה

מפלי מים, מזרקות ובריכות דגים לגינה: המדריך המלא!

דמיינו שאחרי יום עבודה ארוך ומתיש, אתם מתיישבים בכיסא הנוח בגינה שלכם. הכנתם לעצמכם כוס קפה או תה צמחים כדי להאט את הקצב, בזמן שאתם מקשיבים לפכפוך מפל המים שמשקיט את הנפש הסוערת משגרת היום והעומס. מפל המים מוביל למזרקה שבתוכה הדגים בבריכה מטיילים להם באיטיות. אתם סוף סוף מרגישים שאתם יכולים לנשום.

זה לא חלום רחוק. גינה מטופחת או שדרוג גינה קיימת היא ברת השגה. גם הגינה שלכם יכולה להכיל מפלי מים, מזרקות ובריכות דגים לגינה. כדי שתוכלו לעשות לעצמכם גינה יפה ופסטורלית, נדרשת הכנה הכוללת תכנון נכון של השטח שבגינה שלכם, אילו אלמנטים אתם רוצים שיהיו בה ותחזוקת גינה

איך מתחילים בשדרוג הגינה?

יש כמה דברים שעליכם לשים לב אליהם כשאתם ניגשים לתכנון ושדרוג הגינה שלכם.

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לפנות ולעבוד עם איש מקצועי ומנוסה בתחום שדרוג גינה ותחזוקת גינה כדי שיוכל לשמור על בטיחותכם, יסביר לכם על כל שלב, ויוודא שתוכלו להתמודד עם תחזוקת גינה בכוחות עצמכם.

מומחה לתחזוקת גינה ושדרוג גינה ידע להסביר לכם אילו צמחים מומלצים לשימוש בבריכה, אילו דגים לשים בבריכה, יוודא שיש איטום נאות בין החשמל המפעיל את המזרקה למים, ואיך לשמור על הבריכה נקייה.

  • תכננו את בריכת הנוי והדגים קרוב לבית, כדי שתוכלו לשבת קרוב אליה בפינת הישיבה ולהנות ממנה. אם יש ילדים קטנים בבית, ודאו שהבריכה רדודה יחסית. גדרו את הבריכה במעקה בטיחות או עם סף אבנים לשמירה על הבטיחות.
  • בזמן חפירת הבריכה, וודאו שאוטמים לכם את הבור בבטון ובתוכו שמים יריעה כדי למנוע סדקים, נזילות וחדירת שורשי עצים. לשדרוג הגינה הוסיפו בקרקעית חלוקי נחל.
  • מיקמו את הבריכה במרחק של 2-3 מטר מעצים אחרים הנמצאים אצלכם בגינה ושימו אותה קרוב לאיזור הארחה. במידה ויש לכם בגינה עצים הנוטים ללכלך את האזור כמו עצי אורן, אשל, או סברס, הרחיקו משם את הבריכה כדי למנוע עבודה מיותרת בתחזוקת גינה ובריכת דגים זו.
  • בחרו בצמחייה המתאימה למים כמו שושנות מים, פנמה, או קינג אוף דה בלוז. אם רוצים בשדרוג גינה ותחזוקת גינה נאותה, אפשרי למקם בגבולות הבריכה צמחייה הנקראת צמחיית גדה כמו אירוס הביצות.
  • בחרו דגים נוי המתאימים לבריכת דגים כגון דגי קומט, דגי פרפר ודגי גמבוזיה.  

דרישות תחזוקת הגינה

שימו לב שמבחינת תחזוקת גינה צריך להאכיל את הדגים ולדאוג להחלפת ציוד ובלאי. בדקו שמערכת טיהור המים עובדת והחליפו את הנורות שבה פעמיים בשנה. דאגו לנקות פילטרים ואת הבריכה עצמה בהתאם לגודלה – בין פעמיים לחודש לפעם בשבוע. הקפידו על גיזום צמחייה ועקבו אחר הוצאות החשמל והמים. פעמיים בשנה דאגו לניקוי יסודי של הבריכה.  

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן