הגן הפורח כל השנה

טיפים לתחזוקת גינה בחורף: כך תעשו את זה נכון!

עונת הסתיו הגיעה במלואה עוצמתה, הטמפרטורות נעות מחום קיצוני לקרירות נעימה וגשם קצר וחולף, וההכנות לחורף בעיצומן. בנוסף להורדת הבגדים החמים מהמדפים העליונים ובדיקת תקינותם של המטריות, המגפיים והמעילים, חשוב גם לתחזק את האזורים החיצוניים של הבית, ובעיקר את הגינה היפה ששימשה אתכם נאמנה בחופשת הקיץ. בכדי שתוכלו להמשיך ולתחזק את הגינה גם במהלך העונה הקרה, ריכזנו לפניכם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לשמור על תחזוקת גינה טובה גם בקיץ. אז קדימה בואו נצא לדרך!

  • · אל תפסיקו להשקות – למרות האמונה הרווחת כי גשמי החורף עשויים להחליף את ההשקיה התדירה עליה הקפדתם בחודשים החמים, למעשה המשקעים בישראל אינם יורדים בתדירות כל כך גבוהה. לכן, גם בעונת החורף, יש להמשיך ולהקפיד על שגרת השקיה המתאימה לסוג הצמחים והעצים הפורחים בגינה. במקביל, אין להשקות יתר על המידה, מאחר שהשקיה מרובה עלולה להטביע את הצמחים ולא לאפשר להם לצמוח כראוי. בדומה לתחומים אחרים, גם בתחום זה, כדאי לשמור על איזון ולהיות עם היד על הדופק – בימים גשומים, אל תשקו ובימים מעוננים, השקו בהתאם לכמות הנדרשת.
  • · גזמו את הענפים והעלים הסוררים – בכדי להמשיך ולשמור על תחזוקת גינה בחורף, יש לגזום את הענפים או את העלים שצמחו יותר מדי, או מחוץ לגבולות צורת הצמח. מעבר לכך שהגיזום שומר על גינה מרהיבה, גזם ענפים מהותי גם מבחינה בטיחותית. זאת, מאחר שברוחות החורף הסוערות, ענפים אלו עלולים לעוף, ליפול על עוברים ושבים או על קווי מתח ולגרום חלילה לפגיעות בגוף או ברכוש.
  • · דשנו את הדשא לפני בוא הגשם – בכדי לשמור על דשא ירוק ושופע, או על צמחים אחרים בגינה, כדאי להקפיד על דישונם בעונת הסתיו או בתחילת עונת החורף. כמו כן, מוטב שלא לכסח את הדשא עד לשורשיו, בכדי לא לחשוף אותם לרוחות הסוערות ובכך לגרום לו לאבד יציבות בקרקע.
  • · הגנו על הצמחים העדינים והריהוט – אלמנט חשוב נוסף בתחזוקת גינה בחורף הוא שמירה על הצמחים העדינים, על ריהוט הגן ועל אלמנטים דקורטיביים אחרים שעלולים להיפגע במהלך הרוחות או הגשמים הסוערים. לכן, כבר בסוף הקיץ או בתחילת הסתיו, כדאי להקים סוככים או גגונים המתאימים למאפייני הגינה ולגודלה. כמו כן, מומלץ לשתול את הצמחים העדינים בתוך אדניות או כדי חרס הממוקמים בסמוך לפתח הבית, תחת הגגון או סוכך הבית, כך שלא יירטבו יתר על המידה או יזוזו ממקומם.
  • · נסו לתכנן את תחזוקת הגינה מבעוד מועד – אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לעשות בכדי לשמור על תחזוקת גינה בחורף הוא לתכנן את מתווה התחזוקה מבעוד מועד ולא לחכות לדקה התשעים או לגשם הסוער הראשון. לכן, כדאי להחליט על מועד מסוים בחודשי הקיץ בו תיצרו את לוח הזמנים והמשימות הנדרשות לתחזוקה טובה של הגינה, ולכתוב אותו ביומן או בלוח השנה המשפחתי. בצורה זו, תוכלו לבצע אותן בנחת בעונת הסתיו, מבלי להילחץ או לדאוג, ולהמשיך ליהנות מזיו גינתכם גם בעונה הגשומה.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן