הגן הפורח כל השנה

טיפים לגנן המתחיל: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

מי מאיתנו לא רוצה לסיים את היום בגינה קסומה וירוקה עם כוס קפה ואווירה מרגיעה? אם אתם חושקים בהקמת גינה או שאתם כבר נמצאים בשלב של תכנון גינה ותוהים כיצד לבצע את המשימה, הגעתם למקום הנכון! הבאנו לכם טיפים שיסייעו לכם להקים את הגינה המושלמת – החל מצורות גיזום ועד שיטות גידול אורגני, המשיכו לקרוא!

טיפים חשובים לגינה מוצלחת

לוקיישן – בין אם יש לכם שטח גדול לגינה, או שטח מצומצם חשוב לוודא שהאדמה פורה מספיק כדי להתחיל לגדל את הירקות – אך גם אם לא, אנחנו ממליצים על ערוגה מוגבהת (תוכלו לעשות זאת בעזרת קרשים או פלסטיק) בעזרת הערובה המוגבהת תוכלו להיפטר מעשבים שוטים, לבחור את סוג האדמה שמתאים לכם, לגזום בקלות בגלל גובהו של הצמח, והכי חשוב – מיקום השתילה הוא לבחירתכם.

בחירת האדמה – כאמור, במקרים רבים האדמה בגינה אינה פורה מספיק, לכן מומלץ לרכוש אדמה מעורבת. כמו כן, כדאי לבצע סקר שוק לפני שאתם רוכשים אדמה, משום שיש קשת רחבה של מחירים וזה משתנה ממשתלה למשתלה. בין אם החלטתם על אדמה או על ערובה מוגבהת תמיד מומלץ לפזר מתחת לאדמה אבנים לניקוז המים – האבן המומלצת ביותר לניקוז היא אבן הטוף, העשויה מאפר געשי, היא מצליחה לנקז את המים באופן יסודי ויעיל.

כיצד לגזום את העלים – במידה ותדעו לגזום את העלים נכון תוכלו לסייע בחיזוק הצמח ולהיפטר ממזיקים. אולם, לא מומלץ להיצמד למדיניות של גיזום יתר, כיוון שזה עלול לגרום לנזק. ישנן מספר אפשרויות גיזום:
1. גיזום קליל – גוזמים בעדינות את העלים שנגועים במזיקים.
2. גיזום לפי מבנה הצמח – שתסייע לכם להפוך את הצמח לאסתטי יותר.
3. גיזום כולל – במסגרתו משתמשים בגיזום על כל הגזע במטרתה להפוך את הצמח לחזק יותר.

יצירת גינה אורגנית – הפירוש של גידול אורגני הוא יצירת גינה עם כמה שפחות עירוב של חומרים כימיים. תוכלו ליצור גינה כזו באמצעות שימוש בדשן אורגני, או לייצר את הדשן בעצמכם באמצעות פסולת אורגנית העשויה משאריות של פירות וירקות וכדומה. כמו כן, תוכלו לשלב גם זרעים אורגניים, והדברה אורגנית שכמובן לא כוללות חומרים כימיים.

השקיה נכונה – כמובן שחשוב להקפיד על השקיית הצמחים, אך צריך להיזהר ם מהשקיית יתר, עלים רטובים עלולים לגרום לריקבון, לכן צריך לחקור על הצמחים שלכם, ולבדוק מה כמות המים המתאימה לכם. כמו כן,  תוכלו לשלב מחשב השקיה, באמצעותו תוכלו לכוון את זמני ההשקיה ללילה, כך תוכלו להימנע מהתאדות המים בשמש.

לסיכום, הקמת גינה יכולה להיות יצירה מופלאה שתוכלו לקצור בה את פירות עבודתכם, תרתי משמע. כמובן שבשביל לטפח גינה לאורך זמן צריך להקפיד על תחזוקת גינה, להזין את הצמחים ולטפל בהם כמו שצריך. לייעוץ ללא תשלום להקמת גינה חדשה צרו עימנו קשר, בהצלחה.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן