הגן הפורח כל השנה

הרכבות של עצים: כיצד תעשו את זה נכון?

כיום עם הטכנולוגיה המתפתחת וההבנה של איך להרכיב עצים נכון, אפשר לדאוג שבגינה שלכם, לא משנה מה גודלה, יהיו לכם עצים יפים, מרשימים ובעלי פירות. 

בעזרת חיבור של ענפים מעצים וזנים שונים, אפשר ליצור עץ אחד המכיל מגוון של סוגי פירות. בכך אתם חוסכים מקום בגינה וגם שומרים על תחזוקת גינה בפחות מאמץ.

הרכבה של עצים נוצרת בעזרת חיבור ענף עליון, הנקרא רוכב, שעליו נמצאים ניצנים עם פוטנציאל צמיחה, לענף מאותה משפחה של צמחים אך ממין אחר, הענף עליו מורכב הרוכב נקרא כנה. לאחר מכן, הענפים מתאחים ונוצר על העץ ענפים נוספים ממינים שונים. לאחר כשנתיים הענפים יוצרים עץ אחד.

כדי לקבל תנובה טובה, מומלץ להרכיב עצים עם זני פירות מאותה משפחה. יש ארבעה סוגי משפחות: נשירים דוגמת אפרסקים ושזיפים, ים תיכוניים כגון זיתים, טרופיים הכוללים מנגו וגויאבה, סובטרופיים כמו פפאיה וליצ'י, ומשפחת פירות ההדר.

הרכבות עצי פירות הדר
אחד הריחות החזקים והאהובים ביותר הוא פריחת הדרים. זהו ריח משכר ומושך, והפריחה שלהם יפיפייה. לאחר הפריחה אפשר להנות מפירותיו של העץ, לכבד את בני הבית או האורחים ולהנות מאספקה קבועה של פירות כל השנה.

אתם יכולים להנות מעץ פירות הדר המכיל את שלל הסוגים בעץ אחד. כלומר, על עץ אחד אתם יכולים שענף אחד יכיל לימונים, ענף שני קלמנטינה, ענף שלישי תפוזים וענף רביעי פומלות.

בכך אתם גם מקבלים מגוון רחב של זנים ופירות, גם נהנים מצבעוניות ייחודית שהעץ שלכם מספק,                                                                ובעיקר מצליחים לשמור על המרחב בגינה שלכם בלי להידרש לתחזוקת גינה מורכבת ושוטפת.                    בנוסף, אתם גם יכולים בעתיד להוסיף או לשנות זני פירות מעצים אחרים ולהוסיף אותם בעץ החדש.

כל סוג פרי הדר מתפתח ומבשיל בשלב אחר במהלך השנה. כך שבכל תקופה אתם יכולים לקבל אספקה שוטפת של פירות הדר מאותו עץ. בחורף קלמנטינות ותפוזים, בקיץ פומלות ואשכוליות. לכן צריך לעקוב אחר התפתחות העץ ולוודא שאנחנו גוזמים ומטפחים אותו כמו שצריך.

הרכבת עצים דורשת מומחיות
כדי להרכיב נכון עץ פרי הדר ולהבין מה צריך לעשות מבחינת תחזוקת גינה לאחר מכן, כדאי להביא מומחה מקצועי להרכבות עצים ועצי פרי הדר.

אדם בעל ניסיון בהרכבות ובידע מתאים יוכל להדריך אתכם ואף לעשות במקומכם את המעקב הדרוש לשמירה על העץ, על בריאותו וטיפוחו, ועל תנובת הפירות שהוא יפיק.

מעקב אחר צמיחה נאותה והתפתחות של הרכבות עצי הדר דורשת תשומת לב והקפדה על הוראות מדויקות ופרטים קטנים. אם אין לכם את הזמן הדרוש לתחזוקת גינה, או שאתם חוששים לשגות ולטעות בהוראות, פנו אלינו ואנחנו נדאג לעשות את כל תהליך ההרכבה בשבילכם. מרגע חיבור הענפים החדשים, עד הבשלת הפרי על העץ.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן