הגן הפורח כל השנה

דשא סינטטי: מחיר איכות ומה שביניהם!

אם אתם מתחזקים גינה, אתם וודאי יודעים שתחזוקת גינה דורשת עבודה רבה. על אחת כמה וכמה שמדובר בדשא טבעי, ירוק ואיכותי שדורש תחזוקה שוטפת גבוהה ויומיומית. בעקבות התחזוקה הגבוהה של הדשא הטבעי, הדשא הסינטטי צבר תאוצה בשנים האחרונות וזכה לאהדה רבה.

רבים שואלים מהו הדשא הסינטטי הכי טוב שיש? התשובה היא לא חד משמעית מכיוון שדשא סינטטי צריך להיות מותאם על פי הצרכים האישיים שלכם.

מחירי התקנת דשא סינטטי משתנים על פי פרמטרים כגון: איכות, גובה סיבים וצפיפות סיבים, כאשר הכלל הוא פשוט למדי – ככל שהצפיפות והגובה של הדשא יהיו גדולים יותר כך הדשא הסינטטי ייחשב לאיכותי יותר, וכמובן יתומחר במחיר גבוה יותר. השאלה החשובה לפני שאתם בוחרים דשא סינטטי להתקנה היא מה הצורך שלכם? דשא סינטטי למגרש משחקים לילדים יהיה שונה מדשא סינטטי של גינת נוי.

חשוב לדעת, שהגובה המומלץ של דשא סינטטי איכותי הינו 45 מ"מ ומעלה. דשא סינטטי המוגדר בסיבים בעלי צפיפות טובה מורכב מלא פחות מ-14,000 סיבים מ"ר. דשא סינטטי בעל צפיפות גבוהה ואיכותית מורכב מ-16,000 סיסים למ"ר ומעלה.

סוגי דשא סינטטי

  • דשא סינטטי באיכות גבוהה – גובה של 45 מ"מ, צפיפות סיבים 16,000 מ"ר יעלה לכם בין 65-75 שקלים למ"ר.
  • דשא סינטטי ברמה טובה – יעלה לכם 40 שקלים למ"ר
  • דשא סינטטי ברמה נמוכה – יעלה לכם פחות מ-40 שקלים למ"ר, אך קחו בחשבון שהמחיר בא על חשבון האיכות.


הכנת השטח לדשא סינטטי

קחו בחשבון שלפני התקנת דשא סינטטי יש צורך בהכנת השטח, ניקוי האדמה, ניכוש עשבים שיטוח והכנת התשתית לדשא הסינטטי. עלות הכנת השטח לדשא סינטטי תתומחר בהתאם לשעות העבודה בפועל ולסוג העבודה. אם יש לכם צורך במצע דשא סינטטי (חצץ דק) העלויות הן בסביבות 100 שקלים ל-25 מ"ר, על פי גודל הגינה שלכם.

לעיתים מעל למצע הדשא מניחים יריעת דשא סינטטי שמחירה עומד על בסביבות שקל וחצי למטר. לאחר הכנת התשתית לדשא הסינטטי, כל שנותר הוא התקנת הדשא הסינטטי. מחיר התקנת דשא סינטטי נע בסביבות 150-250 שקלים למ"ר.

תוחמי דשא סינטטי

עוד דבר שחשוב לעיצוב הגינה בעת התקנת דשא סינטטי הוא תוחמי דשא. להלן סוגי תוחמי דשא סינטטי:

  • תוחם אמריקאי – תוחם פשוט העשוי מפלסטיק שחור שעלותו בין 16-20 שקלים למ"ר.
  • אדני רכבת – תוחם העשוי מעץ בעל מראה כפרי ואותנטי, עלותו בין 130- 200 שקלים לאורך של 2.6 מטר.
  •  אבני שפה – תחימת דשא סינטטי באבני שפה מגוונים, עלויות בין 45-50 מ"ר.

לסיכום, דשא סינטטי דורש התאמה אישית על פי פרמטרים רבים, להתייעצות ראשונית עם גנן מומחה צרו עימנו קשר 052-8562669, בהצלחה!

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן