הגן הפורח כל השנה

גינה אקולוגית: המדריך המלא לגינה ירוקה

דוגלים באיכות הסביבה ובפיתוחים ברי קיימא? חולמים על הקמת גינת אקולוגית? הגעתם למקום הנכון! אתם לא חייבים להשתמש בחומרים כימיים כדי לשמר ולטפח גינה, אז מהי גינה אקולוגית ואיך מייצרים אותה? כל הפרטים בהמשך, המשיכו לקרוא!

גינה אקולוגית
כאשר משתמשים במונח "גינה אקולוגית" או "גינה ירוקה" מתייחסים לגינות ציבוריות או פרטיות, שנוצרו באופן אקולוגי וידידותי לסביבה. הקמת הגינה האקולוגית מבוססת כל חומרים טבעיים בלבד, ולא על חומרים כימיים.

לרוב גינות אקולוגיות חסכוניות במים ומתוחזקות על ידי טכנולוגיות מתקדמות, שמצמצמות משמעותית את הפגיעה באיכות הסביבה. כמו כן, ניתן ליצור גינה אורגנית באמצעות שימוש בדשן אורגני, או שתוכלו לייצר את הדשן בעצמכם באמצעות פסולת אורגנית העשויה משאריות של פירות וירקות למשל. בנוסף, תוכלו לשלב גם זרעים אורגניים, והדברה אורגנית שלא כוללות חומרים כימיים.

איך מתכננים גינה אקולוגית?
כאמור, העיקרון המרכזי של גינה אקולוגית הוא להימנע משימוש בחומרי הדברה כימיים. בשביל לקיים את העיקרון הזה יש להימנע משילוב של צמחים הרגישים במיוחד לטפילים.

גינה אשר אינה מודברת בחומרים רעילים גורמת ליצורים הטובים לשמור על איזון טבעי. תוכלו לשלב דשן שיוצר במעבדה ייחודית או באמצעות קומפוסט. בנוסף, נכון לשלב בגינה צמחי בר מקומיים, שפחות רגישים למזיקים במטרה לחסוך במים.

כמו כן, מאוד חשוב להקפיד על השקיה נכונה, אך צריך להיזהר גם מהשקיית יתר – עלים רטובים יכולים לגרום לריקבון. חקרו על הצמחים שבחרתם, ובדקו מה כמות המים המתאימה להם. תוכלו לשלב מחשב השקיה, שיאפשר לכם לכוון את זמני ההשקיה ללילה, כך תימנעו מהתאדות המים בשמש.

יתרונות גינה אקולוגית

  • תחזוקה מינימלית – גינה אקולוגית "זורמת" עם מה שיש לטבע להציע, במידה ומתכננים אותה בצורה נכונה ובריאה ההתעסקות בגינה תהיה מאוד מינימלית עד בלתי מורגשת. כמובן שחשוב לתחזק את הגינה, לגזום ולשלב ניכוש עשבים במידת הצורך.
  • גינה חסכונית במים – משום שבגינה אקולוגית משולבים צמחים שעושים שימוש בחיפוי קרקע ומותאמים לסביבה, הגינה באופן אוטומטי הופכת לחסכונית במים באופן משמעותית.
  • · גינה מוקפת בבעלי חיים – כאשר הגינה אקולוגית, בעלי חיים נמשכים אליה באופן טבעי – מה שהופך את המקום לידידותי לבעלי חיים מה שמוסיף לגינה ערך ועניין רב.

לסיכום, גינה ירוקה ואקולוגית ידידותית לסביבה, והיא מקיימת יחסים בריאים עם הטבע – מה שהופך אותה בריאה גם עבורכם. בזכות הגינה תוכלו לגדל את הפירות והירקות בעצמכם, וכך גם תוכלו לחסוך בעלויות, תוכלו לשלב את ילדכם, ואת שאר בני המשפחה בטיפול הגינה, וללמד אותם שיעור נפלא על קיימות בכלל, ועל גידול דברי מאכל בפרט וזו בהחלט חוויה נפלאה. לייעוץ ראשוני אודות גינה אקולוגית צרו עימנו קשר, בהצלחה.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן