הגן הפורח כל השנה

איך לתכנן מטבח חוץ לגינה?

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה בה מרכז החיים השוקק של הבית עובר מהסלון אל עבר חלל החוץ בין אם במרפסת השמש, הפנטהאוז או הגינה הפרטית. כיום ניתן לראות כיצד מושקעים משאבים רבים בנושא תכנון גינה, שיבטיחו כי שטח החוץ ינוצל באופן מלא לטובת רווחת הדיירים תוך מימוש הפוטנציאל של שטח המקום באופן מלא. כאשר מתכננים גינה, צריך להסתכל על מכלול הדברים ולהבין מהם הצרכים האישיים שלנו שאנו מעוניינים לממש באמצעות הגינה. באמצעות מיפוי הצרכים, נדע לתכנן את הגינה באופן הפונקציונאלי ביותר על מנת שלא יחסר כלום וכל פרט בתכנון ישפיע על מימוש החזון האישי שיש לכל אחד מהמרפסת או מהגינה הפרטית שלו.

תהליך תכנון מטבח חוץ

כאשר המרפסת או הגינה תופסת חלק מרכזי מהבית והופכת למוקד האירוח העיקרי, ישנה חשיבות יתרה בהפיכתם לחלל מגוון מאוד, אשר משלב גם אזור ישיבה וגם אזור בו מתחולל פלא היצירה הקולינרית. עיצוב גינה מתבצע באמצעות חשיבה על הפרטים מהגדולים ביותר ועד לקטנים וזאת מבלי לפספס שום פרט בעל חשיבות מרכזית למימוש הפונקציונאליות של החלל. אחד הדברים החשובים ביותר בכל הקשור לעיצוב של הגינות, הוא לדעת לבצע תחזוקת גינה ברמה גבוהה ואיכותית אשר תאפשר שמירה על עיצוב הגינה ועל התכונות שלה באופן שישרתו את הצרכים שלנו. תחזוקה של הגינה היא משימה שאינה פשוטה ויש לעשותה בהתאם לסטנדרטים גבוהים של תחזוקה אשר יאפשרו לכם ליהנות כמה שיותר מהגינה ואם אין ביכולתכם לתחזק את הגינה ברמה גבוהה, מומלץ לפנות לבעל מקצוע בתחום תחזוקת גינה אשר יבצע את העבודה היטב ובאופן האיכותי ביותר.

כאשר מעוניינים לבצע תכנון מטבח לגינה צריכים לחשוב עשרה צעדים קדימה ולתכנן לפרטי פרטים על מנת שכל הפרטים במטבח, יעבדו בסינרגיה מושלמת אחד עם השני ויצרו ביחד סביבת עבודה מושלמת אשר תאפשר ביצוע יעיל ואיכותי של העבודה במטבח החוץ. אחד הדברים החשובים בביצוע תכנון מטבח חוץ לגינה, הוא החלוקה שלו לאזורים חמים וקרים כלומר, אזורים קרים אשר ישמשו אחסון לבשר, שתייה, ירקות וכדומה ואזורים חמים אשר ישמשו כמשטח צלייה להכנת הבשרים והתוספות השונות. כאשר מתכננים מטבח חוץ, חשוב מאוד להתייחס לגודלו של המטבח ולנצל כל פיסת שטח קטנה על מנת להכניס עוד אלמנט למטבח אשר יסייע לכם בתפקוד בהכנות השונות. דבר חשוב נוסף, נוגע למיקום של מטבח החוץ אשר רצוי שיהיה בסמוך לבית ולמטבח המרכזי בבית אך יש לוודא כי המיקום אינו נמצא בסמיכות קרובה מאוד לחלונות הבית אשר עלול להוביל לכך שעשן רב יכנס אל תוך הבית. כמו כן, חשוב מאוד למקם את מטבח החוץ במקום בו יהיה מחסה מפני הגשם או מפני החום הכבד ויאפשר ביצוע ממושך וללא הפסקות של הכנת האוכל.

תכנון מטבח מחומרים עמידים

כאשר מתכננים מטבח חוץ לגינה, העדיפות היא שהוא יהיה בנוי מחומרים אשר עמידים למאפיינים הקשים של מזג האוויר במיוחד במדינת ישראל אשר ברוב ימות השנה הטמפרטורה במדינה היא גבוהה מאוד ויש להתייחס לכך בביצוע התכנון. בנוסף, העדיפות במטבחי חוץ הוא שמשטח העבודה יהיו מסוג מסוים כמו למשל נירוסטה אשר דורש פחות תחזוקה ומאוד קל לניקוי ולהתמודדות עם מזג האוויר בארץ.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן