הגן הפורח כל השנה

אבני מדרך לגינה: לעיצוב גינה טבעי ומרהיב

החלטתם לעצב את גינת החלומות שלכם, השקעתם מחשבה מרובה בסוג העצים שיטילו צל נפלא בימות הקיץ, בסוג הפרחים שיעטרו את האדניות וכדי החרס ובסוג הדשא שיחפה את האדמה, אבל דבר אחד הותרתם בחוץ – אבני מדרך לגינה.

דווקא אלמנט חשוב ומהותי זה יכול להעצים את עיצוב הגינה שיצרתם ולהגן על שטחי הדשא, מבלי לרמוס אותם. בכדי שתוכלו לדעת מדוע אבני המדרך הם תוספת אינטגראלית לגינה וכיצד ניתן להיעזר בהם בצורה חכמה? ריכזנו לפניכם מידע חשוב ומועיל בנושא.

מותר לדרוך על הדשא

בכל משטח דשא שהוא, קיים שלט קטן המורה לעוברים ולשבים להימנע מדריכה מיותרת על הדשא. הסיבה המרכזית לכך היא שדריכה וצעידה מסיביות על גבי שטחי הדשא, עלולות לרמוס את הדשא ולפגוע בשורשיו, דבר שימנע צמיחה מחודשת.

בדומה לכך, גם בבית, כדאי להקפיד על תחזוקת גינה ולשמור על הדשא בצורה הטובה ביותר, מבלי לפגוע בו או לרמוס אותו. אבל אז, כל ההנאה בגינה פרטית משלכם, בה אתם יכולים לרבוץ, לשחק ולהעביר את הזמן בנעימים, יורדת לטמיון. ובכן, בכדי ליהנות מכל מה שהגינה שלכם יכולה להציע ועדיין לשמור על עיצוב גינה מדהים ועל תוחלת החיים של הדשא, כדאי ואף מומלץ לשלב אבני מדרך לגינה.

אבני מדרך לגינה – לעיצוב טבעי  

כיום, קיים מבחר עצום של אבני מדרך לגינה המגיעות בצורות, גדלים וסוגים מגוונים. אבנים אלו, עשויות מחומרים שונים, הכוללים בין היתר גרניט, בזלת, צפחה, אוניקס וישראלי. באמצעות שיבוץ האבנים בגינה, ניתן ליצור עיצוב גינה מרהיב, הכולל שבילים לאורכו ולרוחבו של הדשא, תחימת ערוגות הפרחים או יצירת הפרדה בין שטחי הצמחים לבין שטחי הישיבה.

יתרונות

אבני מדרך לגינה עשויות לסייע רבות גם בכל הקשור לתחזוקת גינה. מעבר לכך שהן מאפשרות ליצור הפרדה בין שטח הבילוי והמחייה לבין שטחי הצמחים והעצים בגינה, הן מסייעות לשמור על תוחלת החיים של הצמחים השונים, ובכך לחסוך עלויות גבוהות בטיפול בצמחים פגועים או בשתילה מחודשת. בנוסף לכך, תחזוקת גינה עשויה להתעצם תודות לאבני מדרך המתאימות לשטח הגינה ולאלמנטים הכלולים בה. בהתאם לכך, בגינות קטנות ניתן לשלב אבני מדרך צנועות יותר, המשמשות לתחום את שטחי האירוח והצמחייה, בעוד בגינות גדולות, ניתן ליצור שבילים מאבני מדרך רחבות ומסיביות יותר.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
דילוג לתוכן